м. Львів-Винники, вул. Винна гора, 2А

Головна » Статті » Енергозбереження завдяки утепленню фасадів

Енергозбереження завдяки утепленню фасадів

Тарифи на опалення невблаганно ростуть, виносячи питання енергозбереження на перший план. Проблема тепловтрат найбільш актуальна для старого житлового фонду, який зводився за часів СРСР, коли норми енергоспоживання були іншими. Крім того, багато будинків з тих пір обвішали. А тому мешканці будинків такого типу часто скаржаться на низьку температуру в приміщеннях взимку та духоту в літній період. Вирішити питання втрат та нераціональності конвекції тепла в житлових приміщеннях можна, вдавшись до утеплення фасаду будівлі.
 
Утеплення фасаду мокрим способом
 
Найактуальнішим методом утеплення стін є утеплення фасадів мокрим способом. Цей спосіб універсальний як для приватних будинків, так й для висоток. На стіни наноситься спеціальний теплоізоляційний матеріал. Найчастіше для утеплення стін використовують пінополістирол та пінопласт, які мають низьку теплопровідність, високу гнучкість та механічну стійкість. Ці характеристики дозволяють використовувати утеплювач в зонах з високою вологістю без втрати функціональності.
 
Процес виконання робіт з утеплення фасадів за допомогою пінополістиролу та пінопласту відбувається поетапно:

  • приклеювання плит до фасаду;
  • кріплення теплоізоляційного матеріалу до стін за допомогою дюбель-парасольок;
  • нанесення армуючого шару – армована сітка + клейова цементна суміш;
  • нанесення фінішного шару – декоративного оздоблення.

 
Застосування мокрого процесу покриття дозволяє створити стильний дизайн фасаду, захистити стіни від грибку, цвілі й впливу навколишнього середовища на довгі роки, підвищивши енергетичну ефективність експлуатації житлового приміщення.
 
Навісні вентильовані фасади
 
Фасад будівлі – це візитна картка будинку, яка може вказати на високий статус власника. Крім надання будівлі естетичної привабливості, фасад має великий функціонал, що повинен відповідати кліматичним умовам регіону. У нашій кліматичній зоні обшивка повинна бути стійкою до таких впливів: кліматичного, хімічного та антропогенного.
 
Вентильований фасад є модерновим способом утеплення фасаду будівель та повністю відповідає вимогам сучасних споживачів. Навісна конструкція відрізняється стильним дизайном, має тривалий термін експлуатації та здатна захистити стіни від проникнення холоду та вологи.
 
Особливості конструкції навісних вентильованих фасадів
 
Система складається з:

  • алюмінієвого каркасу;
  • ізоляційно-захисного прошарку утеплювача;
  • повітряного зазору;
  • захисного декоративного матеріалу (облицювання).

 
Дослідження довели, що використання ВНФ для утеплення стін практично повністю виключає втрату тепла в житлових та виробничих приміщеннях.
 
На ринку України представлено кілька різновидів вентильованих фасадів, які розрізняють за типом облицювального матеріалу: керамограніт, агломератна плитка, композит, лінеарні панелі, ламінат високого тиску, кераміка й ударостійке скло.


Автор: , Категорія: Статті, 1 Жовтня 2021