м. Львів-Винники, вул. Винна гора, 2А

Головна » Статті » Покрівельні роботи

Покрівельні роботи

Від якості покрівлі залежить не тільки зовнішній вигляд будівлі, але й зручність експлуатації приміщення. Відповідальний підхід до підготовки покрівельних робіт може гарантувати теплість та зручність знаходження у будинку довгі роки.
 
Етапи монтажу покрівлі
 
У влаштуванні покрівель немає дрібниць. Важливим є кожен аспект, починаючи від встановлення кроквяної системи та закінчуючи вибором фінального покриття. Всю роботу зі зведення дахів можна розділити на такі етапи:
 

   1. Монтаж каркасу завжди починається зі зведення крокв – несучих балок, на які ляже основне навантаження. Далі встановлюються більш дрібні елементи конструкції, стійки, розкоси та прогони, необхідні для підвищення жорсткості каркасу. На цьому етапі дуже важливо грамотно розрахувати відстань між кроквами, яка може коливатися в залежності від архітектурних особливостей даху, зазвичай – в межах від 500 до 1500 мм.

   

   2. Укладання пароізоляційного шару виступає захистом покрівлі від впливу пари, який рясно міститься в повітрі опалювального приміщення. Даний шар забезпечує герметичність, дозволяючи зберегти властивості теплоізоляційного шару.

   

   3. Укладання утеплювача відбувається поверх пароізоляційного шару, а його ширина визначається теплотехнічним розрахунком. Сам матеріал повинен заповнювати увесь вільний простір між кроквами.

   

   4. Встановлення карнизного звису здатне вберегти стіни будинку від впливу зовнішніх факторів, дощу, снігу та талої води. Важливо не вкладати утеплювач на карнизний звис, оформивши його опорною дошкою.

   

   5. Мембрана – полімерний матеріал, який кріпиться під гідроізоляційний шар для захисту конструкції від атмосферної вологи. Мембрана вкладається поверх утеплювача з напуском, де на місцях стиків додатково фіксується. Робити додаткові отвори в матеріалі для його кріплення не рекомендується.

   

   6. Прокладання вентиляційного каналу відбувається між мембраною та зовнішнім покриттям. Рух повітря сприяє відведенню зайвої вологи, яка накопичується в процесі експлуатації будівлі.

   

   7. Монтаж даху ділиться на декілька заключних етапів: монтаж покрівлі, встановлення та оформлення димарів, облаштування системи водостоку.

 
Покрівельні роботи – технологічно складний процес, що вимагає багатьох спеціальних навичок. Довірити цю непросту, але дуже відповідальну задачу краще за всього професіоналам, які візьмуть відповідальність за якість та архітектурну привабливість даху вашого будинку.
 
Види покрівельних матеріалів
 
Найсучаснішими та найпоширенішими покрівельним матеріалами вважаються:

 • сланцева (м’яка) покрівля;
 • бітумний шифер;
 • металочерепиця (керамічна, бітумна, композитна, цементно-пісочна);
 • сталева покрівля (алюмінієва, мідна).

 
При виборі матеріалу варто врахувати кілька важливих факторів, від яких безпосередньо залежить якість та міцність майбутньої конструкції: навантаження на покрівлю, експлуатаційний період, міцність матеріалу, форма даху.


Автор: , Категорія: Статті, 12 Жовтня 2021